Akıllı Araç | Filo Takip | Araç Takip | Turkcell Kurumsal

Akıllı Araç (Araç Takip) Nedir?
​​​​Araçlarınızın harita üzerinde anlık olarak konumunu, yönünü, hızını, seyahat güzergâhını ve belirli bölgelere giriş ve çıkışını görebilirsiniz. Alacağınız özel raporlar (örnek: Filonuzun yakıt tüketim ortalaması, ortalamanın üzerindeki araçlarınızı, filonuzun ortalama günlük/aylık toplam kat ettiği km’yi, ortalamanın üzerindeki araçları, hafta sonu araçların ortalama kat ettikleri km’yi vb.) ile aracınızın sahadaki performansını daha etkin yönetebilirsiniz.
Çalınma ve kaza gibi durumlarda anında yer tespiti yaparak aracınızın ve çalışanlarınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz.
Akıllı Araç (Araç Takip) hangi şirketler için idealdir?
Sahada araçları bulunan, satış ve/veya dağıtım ekipleri olan, fazla kilometre yapan araçları bulunan, bu ekipleri daha verimli yöneterek iş verimliliğini arttırarak tasarruf sağlamak isteyen şirketler için ideal bir servistir.
Akıllı Araç (Araç Takip) ile neler yapabilirsiniz?
Araçlarınızın ortalama aylık veya günlük kaç km yol yaptığını görüp, ortalamanın üzerindeki kullanımların gerçekten amacına uygun olup olmadığını inceleyebilirsiniz.
Araçlarınızın ve satış ekiplerinizin planlanan müşteri veya bayi ziyaretlerini ne oranda gerçekleştirdiğini, uğrak noktaların ne oranda ziyaret edildiğini analiz ederek ölçebilirsiniz.
Çalınma ve kaza gibi durumlarda anında yer tespiti yaparak aracınızın ve çalışanlarınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz.
Finans şirketlerinin para taşıma araçlarını uzaktan takip etmesini, rota planlamasının merkezden yapılmasını ve tüm nakit yönetiminin merkezi planlama ile bütünleşerek çalışmasını sağlayabilirsiniz.
Sevkiyat yapan filolarınızın emniyetli bir sürüş gerçekleştirme performansını yakından takip edebilirsiniz.
Soğuk zincir taşıması yapan araçlarınızda, dorsenin sıcaklık takibinin sağlanması ve sıcaklık hassasiyeti olan yiyeceklerin etkin şekilde lojistiğinin yapılmasını sağlayabilirsiniz.
Yolcu taşıyan servis araçlarının zamanında, doğru güzergâhtan giderek, öğrenci ve çalışanları alıp almadığının takibinin sağlanması, durak noktasına gelmeden önce öğrenci ve çalışanlara SMS ile servis aracının geldiği bilgisinin iletilmesini sağlayabilirsiniz.
Turkcell M2M Hat Kullanım Koşulları Taahhütnamesi için tıklayınız.
Müşteri Deneyimleri
Finans kuruluşlarına özel Zırhlı Araç Takip çözümü ile nakit yönetimi hem güvenli bir şekilde yapılmakta, hem de verimli bir operasyon yönetilerek nakit ihtiyacı olan şube veya ATM’lere anlık para yönlendirmesi yapılabilmektedir.

Altur ‘un Başarı Hikayesi
İndir

Ne Kadar Öderim?
22 Şubat 2016 tarihinden itibaren “M2M Standart” tarifesi ile birlikte ” Standart Araç” opsiyonu ile sunulmaktadır.
Standart araç opsiyonu 9,9 TL’dir. 100 MB data dahildir. 100 MB sonrası kullanım için M2M Standart Tarife data kademeleri geçerli olacaktır. M2M Standart /Standart Araç tarifesini bireysel müşterilerimiz de kullanabilecektir. Ücretlendirme için tıklayın.
Fiyatlara %18 KDV ve %5 ÖİV dahildir. Fiyatlar yurt içi kullanımlar için geçerlidir.

Önemli Not:31 Mart 2016 tarihine kadar abone alımına açık olacak “M2M Araç” tarifesi, 31 Mart 2016 tarihinden itibaren yeni abone alımına kapatılacaktır.